Letní kurz (loutko)herectví

Od herce k loutce – Letní kurz (loutko)herectví

Zajímá vás alternativní divadlo a performance? Chcete zkusit nekonvenční způsob tvorby? Chcete se dozvědět, co znamená loutkové divadlo ve 21. století? Pojďte objevit fascinující svět nekonečných možností, který není limitován lidským tělem. Loutka totiž na rozdíl od herce může létat, padat, skákat a nikdy se nevyčerpá.

Pokud si stále nejste jistí tím, co je maňásek a marioneta, budete překvapení, co všechno může být dnes loutkou. Loutkové divadlo jako médium nabízí netradiční, nekonvenční postupy v rámci hereckých prostředků: od rekvizity po objekt, od objektu po loutku, od loutky po herce.

V pěti dnech se společně ponoříme do práce s rekvizitou, vyzkoušíte si animaci různých objektů, improvizaci s loutkou, nonverbální herectví a dozvíte se základy herecké akce s loutkou i bez ní. Oťuknete si své kreativní dovednosti a tvůrčí myšlení s různými každodenními předměty, které můžete mít vždy při ruce.

Ať už jste v loutkách zběhlí anebo jste ještě nikdy žádnou nedrželi v ruce, přijďte si v létě vyzkoušet, že loutkové divadlo není jenom pro děti. Protože loutkové divadlo nejsou jen marionety, maňásci a javajky.

Po absolvování tohoto kurzu budete schopni kreativněji předávat své myšlenky, rozšíříte své imaginativní schopnosti a naučíte se uvažovat nekonvenčním způsobem. A to není málo!

Je docela dost dobře možné, že po tomhle kurzu budete umět animovat vaše turistické vybavení a napíchnuté špekáčky na vidlicích při letním grilování oživíte jako zdatný loutkoherec.

Kde: Divadlo loutek Pivovarská 3164, 728 32 Moravská Ostrava a Přívoz

Kdy: 5. 8. – 9. 8. každý den od 17:30 do 20:00 (pondělí až pátek)

Cena: 4 700 Kč

Pro koho: Pro všechny starší 15 let

Co vás v pěti dnech čeká?

  • Základy (loutko)herectví
  • Práce s rekvizitou
  • Animace objektů
  • Nonverbální komunikace
  • Improvizace

Světem loutek vás provede

Ondřej Beseda

Ondra vystudoval na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU pod vedením Miroslava Krobota. Aktuálně ho můžete vidět např. v Divadle loutek v Ostravě, kde hraje v několika představeních, nebo ve Studiu G. Ondra si zahrál i v představeních v Divadle Disk v Praze, nebo ve Staré Aréně v Ostravě a má za sebou i několik epizodních seriálových rolí. Kromě divadla se věnuje loutkové improvizaci v Divadle loutek v Ostravě.

aktuálně na repertoáru
Divadlo loutek Ostrava

Budeme se na vás těšit!

Lze uhradit přes fond FKSP, nebo kartou Benefit Plus.

5.8.-9.8. 2024Divadlo loutek, Pivovarská 3164, 728 32 OstravaPondělí až pátek - 15 vyučovacích hodin včetně coffee break, vždy od 17:30 do 20:00
Zatím volno. 🙂
4.700KčObjednávka