Letní herecká škola pro děti ve věku 9-13 let

Letní herecká škola pro děti ve věku od 9 do 13 let

Letní příměstský tábor pro všechny děti, které by rády pronikly do tajů divadelního světa, anebo ho už trochu znají a chtějí si užít intenzivní divadelní týden spolu s kamarády.

Představujeme letošní Letní hereckou školu pro děti ve věku od 9 do 13 let. Týden naplněný zábavou, dobrodružstvím a nezapomenutelnými zážitky, které zanechají v dětech vzpomínky na celý život.

Praha: 15. – 19. 7. vždy od 9:00 do 15:00 (pondělí až pátek)

Setkávat se budeme v našem studiu Blanická 27 kousek od Riegrových sadů.

Brno: 5. – 9. 8. vždy od 9:00 do 15:00 ( pondělí až pátek)

Setkávat se budeme v divadle Husa na provázku, Zelný trh 294, 602 00 Brno-město

Cena: 5450 Kč (stravování a nápoje zajištěny :))

Co budeme pět dní dělat?

Na našem táboře se ponoříme do divadelní „hantýrky“ a společně objevíme různé role a povolání, která se v divadle uplatňují. Možná ani netušíte, kolik lidí pracuje na přípravě jednoho představení. Budeme mít příležitost nahlédnout do jejich světa a vyzkoušet si jejich práci na vlastní kůži.

Naše dny budou plné tvoření, hraní a zábavy. Budeme společně zkoumat různé divadelní techniky, vytvářet scény, tvořit rekvizity a kostýmy. Každý den bude plný nových výzev a příležitostí pro kreativitu každého z Vás.

Samozřejmě se nevyhneme ani základním hereckým a improvizačním cvičením. Děti se naučí, jak si vytvořit postavu, improvizovat a reagovat na různé situace. 

Během tábora se děti také naučí sebevědomě vystupovat před druhými. Budeme pracovat na jejich komunikačních dovednostech, vyjádření emocí a práci s hlasem. Postupně budeme získávat jistotu a sebedůvěru, kterou pak využijeme při přípravě vystoupení.

Na závěr tábora předvedeme své umění vystoupením pro naše blízké, rodiny a přátele. Děti budou mít možnost ukázat, jak daleko se během týdne dostali, a zářit na jevišti při představení, na kterém jsme tvrdě pracovali.

A co je nejlepší, poznají spoustu nových kamarádů, kteří mají stejnou vášeň pro divadlo.

Kdo bude děti divadelním světem provádět?

Teodora Kochová

Dorka s radostí propojuje vášeň k divadlu a tvořivému sebevyjádření se svou schopností citlivě pracovat s dětmi a mladými lidmi. Vystudovala proto divadelní pedagogiku na Katedře výchovné dramatiky na pražské DAMU. Rozvoji dětí a dospívajících se věnuje přes pět let v rámci skautského oddílu, kde vede letní tábory i pravidelné víkendové akce. Má za sebou několik filmových rolí, zkušenosti čerpala i v dabingu. Má široký záběr do všech uměleckých oborů – hudební produkci a improvizaci rozvíjí při hře na lesní roh, kytaru či při zpěvu. Fascinuje ji výtvarno a možnosti jeho propojení s divadlem. 

Jan Lepšík

Honza již po několikáté vede dětské divadelní workshopy. Je to hravé a protože je zároveň malířem, uplatňuje zde i výtvarný princip divadla. Zúročuje zde zkušenosti z výuky na VŠMU, na Jamu a na letních Ambrosiádách. Honza je zkušený herec, divadelní i filmový. Hostuje v Brněnském Hadivadle, hrál v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, hostoval v divadle Na zábradlí. Ve filmu jste ho mohli vidět v Lídě Baarové, Krajině ve stínu, Příbězích obyčejného šílenství. Jeho herecká metodika výuky vychází z psychologického herectví, improvizačních etud a principů dramaterapeutického sebepoznávání. Jeho workshopy jsou kreativní a humorné. Je zde upřednostněn tvůrčí, seberozvíjecí přístup k jednotlivci. Je to hravé a je to zdravé.

Dopřejte svým dětem nezapomenutelné divadelní dobrodružství plné zábavy, tvořivosti a nových přátel! Těšíme na všechny rozzářené herecké hvězdičky nové i ty, co už známe. 🙂

Lze uhradit i přes fond FKSP, nebo kartou Benefit Plus.

DatumMísto konáníPopisCenaObjednávka
15.-19.7. 2024Herecké studio, Blanická 27 Praha 2Od pondělí do pátku-
od 9:00 do 15:00
Už se moc těšíme. 🙂 Částečně volno. 🙂
5.450KčObjednat
5.-9.8. 2024Divadlo Husa na provázku, Zelný trh 294, 602 00 Brno-městoNový termín v Brně. Od pondělí do pátku-
od 9:00 do 15:00
Budeme se těšit! 🙂 Zatím volno. 🙂
5.450KčObjednat