Naši lektoři – Miroslav Dvořák

Miroslav Dvořák

V letech 1994-1996 působil v Horáckém divadle v Jihlavě a v letech 1999-2004 v Městském divadle v Mostě. Nejvýraznější andide aneb optimismus (r: K. Fixová), Sluha (Goldoniáda, r: M. Schejbal), Henry Perkins (Prachy? Prachy!, r: P. Svojtka), Mazaný zbojník (Malováno na skle, r: J. Klár), Kočkarev (Ženitba, r: V. Vencl), Valér (Lakomec, r: ), Komik (Kdyby tisíc klarinetů, r: J. Klár), Tomáš (Hostinec U kamenného stolu, r: M. Schejbal)Princ Jan (Popelka, r: M. Junášek), Juan (Sto dukátů za Juana, r: K. Beránek), Igor (Květ kaktusu, r: K. Brynda), Danceny (Nebezpečné vztahy, r: K. Brynda) a další. a další. Hostoval v Divadle pod Palmovkou a v Národním divadle v Praze.

Nyní je na volné noze. Jeho tvář je známá z televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V televizních seriálech ztvárnil převážně záporné role: Pustina, Modrý kód, Krejzovi, Specialisté, Počátky Ošklivka Katka, Božena Němcová a další.  Kromě činoherního herectví se také věnuje opernímu a operetnímu zpěvu.

V současné době spolupracuje s operní pěvkyní Pavlou Štěpničkovou. Věnuje se uměleckému přednesu, koncertnímu melodramu a divadlu jednoho herce, za které získal řadu ocenění. Vyučuje jevištní řeč a základy herectví na VOŠ herecké v Praze a VOŠ Michael v Praze a na Mezinárodní konzervatoři v Praz.. V agentuře AHA a Descartes působí jako lektor rétoriky a hlasové průpravy. Ve volném čase se věnuje výtvarné činnosti. Pořádá výstavy z koláží Z trhanců a Aldipel.

Člen DIVADELNÍ SPOLEČNOSTI INDIGO COMPANY. 

  • Ragenaeu/Kapucín (Cyrano z Bergeracu, r: P. Mikeska)
  • Duch René (Horečka nedělní noci, r: J. Kraus)
  • Farář Chasuble (Jak je důležité býti (s) Filipem, r: H. Marvanová)
  • Král Pikola (Tři veteráni, r: J. Kraus)
  • Dupont (Dokonalá svatba, r: L. Olšovský)