Reference

Kurz mě inspiroval v tom, že se budu herectví dál držet a zkoušet nove věci. Moc mě to bavilo. Cvičení, které jsme se naučili, zkouším i doma, když jdu někam veřejně mluvit nebo jsem hodně nervózní.  Dost mi to pomáhá nekoktat

Týna Solaříková

Na kurzu byla tam super parta lidí. Po těch cvičeních jsem opravdu cítila rozdíl. Určitě mi trochu odboural strach z improvizace a cítím se teď klidnější při vystupování před lidmi.

Markéta Jedličková

Líbilo se mi, že lekce byly pestré, střídali jsme různé aktivity - pohybové i hlasové. Bylo hezké, že lektorka dávala individuální zpětnou vazbu. Když to nebylo ono, nechala nás to několikrát zopakovat :-). Také se mi líbila celková struktura kurzu - jednodušší cvičení na začátek, poté trocha improvizace a kousek divadelní hry nakonec. Bylo fajn vidět, že jsme se někam posunuli a že všechny aktivity měly v něčem smysl.

Kurz mi také pomohl poznat a překvapit sebe sama - hlavně v improvizaci. Dále se mi líbilo, že jsme měli možnost poznat práci herce, co všechno předchází tomu, než se může postavit na jeviště a jak je tato práce náročná. A některá hlasová cvičení (MVRZ, jazykolamy, atd.) určitě budu využívat v práci.

Děkuji za krásných s perfektně prožitých sedm večerů a přeji hodně síly a elánu do dalších kurzů!

Radka

Herectví mě odjakživa fascinovalo, ale strašně jsem se styděla komukoliv přiznat, že bych si to chtěla vyzkoušet, protože vím, že nemám nadání na nic estetického, hudební ani pohybové. Asi jsem chtěla překonat pocit trapnosti a studu za to, o čem sním. A to se mi nepovedlo.

Odnáším si z kurzu odvahu vystoupit ze své "comfortable zone". Při hraní a hereckých cvičeních jsem sama sebe sama nepřekonávala, bavilo mě to a nemohla se dočkat toho, až na mě dojde řada.

Hanka

Líbil se mi celkový koncept (temperamenty, práce s tělem i hlasem). Měl jsem štěstí na fajn lidi a líbilo se mi lektorčino nenásilné a dobře motivující vedení.

Martin Brauner

Pro mě to bylo něco úplně jiného a asi nejvíc mě překvapilo, že mě hraní scén vážně bavilo. Což bych ke svému profilu naprosto neočekával. Zaujala mě spojitost a propojenost s psychologií. Vlastně to nebyl ani tak kurz herectví, jako psychologie v praxi. Taky mě děsně moc bavila parta lidí, která se sešla. Z kurzu si odnáším větší poznání sebe sama i zkušenost, že dokážu zahrát cokoli, když na to přijde. Stejně tak jsem pochopil jak se chovat při prezentacích a jak je důležité tyto věci zkoušet naživo.

Michal Vyskočil

Páčilo sa mi, že nás to učil fundovaný človek so skúsenosťami. Aspoň trochu som nahliadla pod pokličku toho, čo funguje na pozadí nácviku divadelného predstavenia, lebo ja osobne som o tom nemala páru. 🙂 Bolo skvelé poznať nových ľudí, oddýchnuť si iným spôsobom, zabaviť sa a mať nový zážitok.

Jana Meniarová